• 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png

Motto dnia

Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy. (św. Augustyn)

Data i godzina

Dzisiaj jest:

Cecyliada już za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Ważne daty

Brak wydarzeń

Piosenka tygodnia

Z laudacji wygłoszonej podczas przyznania Magdzie Anioł statuetki Grand Prix CANTUS MATER 2018:

Magda Anioł

Magda Anioł jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej sceny współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Jan Pospieszalski powiedział o niej: „ikona polskiej muzyki chrześcijańskiej". Nie ma managera, nie stoi za nią żadna wielka wytwórnia, nie ma jej w mediach mainstreamowych, a wciąż gra i nagrywa. Już drugie pokolenie śpiewa jej piosenki. Z wykształcenia pedagog - nauczyciel muzyki. Z zamiłowania żona, matka i artystka. Wydała ponad 10 płyt. W tym jedno koncertowe DVD, płyto-książkę do tekstów Małgorzaty Nawrockiej „Strych z Aniołami”, płytę z kolędami i pastorałkami. Zagrała dla Jana Pawła II na Światowych Dniach Młodzieży w Kanadzie. Ostatniej pielgrzymce Papieża Polaka do Polski towarzyszyła jedna z jej najbardziej rozpoznawalnych piosenek „Zaufaj”.

W 2002 Magda Anioł otrzymała na V Festiwalu Song of Songs w Toruniu nagrodę Tuba Dei w kategorii Wokalistka Roku. Niedawno, w trakcie koncertu dziękczynnego pod Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, Magda została laureatem jury festiwalu Moc Dobra za całokształt dorobku artystycznego. Zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. Nie biega za popularnością. Wraz z zespołem już od prawie 20 lat po prostu robią swoje. Chcą być narzędziami w rękach Najgenialniejszego Artysty.

Poprzez swoją działalność w dziedzinie współczesnej muzyki chrześcijańskiej ukazuje ponadczasowe przesłanie ludzkiej egzystencji zapisane w piosenkach, które tworzy wraz z zespołem. To przesłanie przepełnione jest miłością do Boga i drugiego człowieka, poszanowaniem najwyższych wartości oraz przywiązaniem do rodzinnej wiary i tradycji.

Sens wyróżnienia nagrody Cantus Mater – Śpiew Matki – nawiązuje do Maryjnego hymnu Magnificat, zawartego w Ewangelii św. Łukasza (Łk 1, 46-55). Myślę, że Magda Anioł podobną pieśń wyśpiewuje swoim życiem, wyrażając poprzez muzykę cenne i uniwersalne wartości oraz odsłania przy tym wypracowany przez lata profesjonalny warsztat muzyczny.

Niech „Śpiew Matki” towarzyszy Magdzie i jej zespołowi w dalszym rozkrzewianiu muzyki chrześcijańskiej, która przybliża nas do Boga i otwiera na nieprzemijające wartości.

Serdecznie gratulujemy Magdzie Anioł wraz z zespołem oraz wszystkim tegorocznym zwycięzcom.

ks. Piotr Rutkowski, Dyrektor Festiwalu
wraz z Komitetem Organizacyjnym oraz MDK w Radomsku

Komitet Organizacyjny VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej – Cecyliada 2018:

ks. Piotr Rutkowski, Dyrektor Festiwalu

Anna Skórka- Nowicka, Rzecznik Festiwalu

Sabina Szymoniak, koordynator i redaktor strony www

Jacek Porzeżyński, Czesław Polcyn, foto relacja

Biuro Festiwalu:

- Karolina Nowicka,

- Bartłomiej Cykowski,

Marketing:

- Bogusława Kosmala,

- Marek Kosmala

- Aleksandra Kowalczyk,

- Bożena Kuliś,

- Maria Maciejewska,

- Halina Pukacz,

- Anna Tomczak,

- Janina Wojarska.

Wolontariat:

- Julia Kurzacz,

- Julia Sowa,

- Julia Zawada,

- Hubert Zawada.

 

 

Miejski Dom Kultury w Radomsku 

mdk

 

Drodzy Państwo,

W sobotnich zmaganiach konkursowych wzięło udział 27 wykonawców, razem 201 uczestników. Zaprezentowali oni 54 utwory. Wystąpiło:

 • 18 solistów,
 • 2 chóry,
 • 1 duet,
 • 1 tercet,
 • 2 zespoły wokalno-instrumentalne,
 • 3 schole liturgiczne.

Jury postanowiło w tych kategoriach przyznać nagrody. Dzisiaj podczas koncertu finałowego zostaną one wręczone. Zostanie także odczytany ostateczny werdykt jurorów. Wykonawcy, którzy wystąpią w Koncercie finałowym zostali poinformowani o tym telefonicznie. Po zakończeniu dzisiejszego wieczornego koncertu pojawi się na naszej stronie internetowej cały protokół z posiedzenia jurorów.

Dzisiaj zapraszamy na Mszę świętą w intencji organizatorów i uczestników Festiwalu na godz. 16.00 do kościoła NMP Królowej Polski w Radomsku. O godz. 17.15 Koncert finałowy z udziałem laureatów oraz zaproszonego Gościa – Magdy Anioł. Na koniec jej występu zapraszamy na wspólny śpiew piosenki „Zaufaj Panu już dziś”.

Komitet Organizacyjny

 

plakat

 
 logopng

Program VIII Ogólnopolskiego

Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej

Cecyliada 2018

 

Sobota, 17 listopada 2018 roku

od godz. 1000 do 1500 przesłuchania konkursowe w MDK w Radomsku

Targi Cecyliańskie

2100 Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

Niedziela, 18 listopada 2018 roku

1600 Msza święta w kościele NMP Królowej Polski w Radomsku

1715 Koncert finałowy z udziałem laureatów oraz Magdy Anioł w MDK w Radomsku

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej
 CECYLIADA
 Teksty i redakcja: ks. Piotr Rutkowski                                                         Konsultacja techniczna: Sabina Szymoniak
 Adres korespondencyjny: