• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png

Motto dnia

Muzyka jest jedną z dróg, którymi dusza powraca do nieba. (Tasso)

Data i godzina

Dzisiaj jest:

Cecyliada już za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Ważne daty

Brak wydarzeń

Piosenka tygodnia

Z laudacji wygłoszonej podczas przyznania Magdzie Anioł statuetki Grand Prix CANTUS MATER 2018:

Magda Anioł

Magda Anioł jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej sceny współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Jan Pospieszalski powiedział o niej: „ikona polskiej muzyki chrześcijańskiej". Nie ma managera, nie stoi za nią żadna wielka wytwórnia, nie ma jej w mediach mainstreamowych, a wciąż gra i nagrywa. Już drugie pokolenie śpiewa jej piosenki. Z wykształcenia pedagog - nauczyciel muzyki. Z zamiłowania żona, matka i artystka. Wydała ponad 10 płyt. W tym jedno koncertowe DVD, płyto-książkę do tekstów Małgorzaty Nawrockiej „Strych z Aniołami”, płytę z kolędami i pastorałkami. Zagrała dla Jana Pawła II na Światowych Dniach Młodzieży w Kanadzie. Ostatniej pielgrzymce Papieża Polaka do Polski towarzyszyła jedna z jej najbardziej rozpoznawalnych piosenek „Zaufaj”.

W 2002 Magda Anioł otrzymała na V Festiwalu Song of Songs w Toruniu nagrodę Tuba Dei w kategorii Wokalistka Roku. Niedawno, w trakcie koncertu dziękczynnego pod Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, Magda została laureatem jury festiwalu Moc Dobra za całokształt dorobku artystycznego. Zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. Nie biega za popularnością. Wraz z zespołem już od prawie 20 lat po prostu robią swoje. Chcą być narzędziami w rękach Najgenialniejszego Artysty.

Poprzez swoją działalność w dziedzinie współczesnej muzyki chrześcijańskiej ukazuje ponadczasowe przesłanie ludzkiej egzystencji zapisane w piosenkach, które tworzy wraz z zespołem. To przesłanie przepełnione jest miłością do Boga i drugiego człowieka, poszanowaniem najwyższych wartości oraz przywiązaniem do rodzinnej wiary i tradycji.

Sens wyróżnienia nagrody Cantus Mater – Śpiew Matki – nawiązuje do Maryjnego hymnu Magnificat, zawartego w Ewangelii św. Łukasza (Łk 1, 46-55). Myślę, że Magda Anioł podobną pieśń wyśpiewuje swoim życiem, wyrażając poprzez muzykę cenne i uniwersalne wartości oraz odsłania przy tym wypracowany przez lata profesjonalny warsztat muzyczny.

Niech „Śpiew Matki” towarzyszy Magdzie i jej zespołowi w dalszym rozkrzewianiu muzyki chrześcijańskiej, która przybliża nas do Boga i otwiera na nieprzemijające wartości.

Serdecznie gratulujemy Magdzie Anioł wraz z zespołem oraz wszystkim tegorocznym zwycięzcom.

ks. Piotr Rutkowski, Dyrektor Festiwalu
wraz z Komitetem Organizacyjnym oraz MDK w Radomsku

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej
 CECYLIADA
 Teksty i redakcja: ks. Piotr Rutkowski                                                         Konsultacja techniczna: Sabina Szymoniak
 Adres korespondencyjny: