• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png

Motto dnia

Muzyka łagodzi obyczaje. (Arystoteles)

Data i godzina

Dzisiaj jest:

Cecyliada już za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Ważne daty

15 Lis
Cecyliada
15.11.2019 - 17.11.2019

Piosenka tygodnia

W tym roku nasz Festiwal ubogaci występ znanej piosenkarki – Magdy Anioł. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Jan Pospieszalski powiedział o niej: ikona polskiej muzyki chrześcijańskiej. Nie ma managera, nie stoi za nią żadna wielka wytwórnia, nie ma jej w mediach mainstreamowych, a wciąż gra i nagrywa. Już drugie pokolenie śpiewa jej piosenki. Z wykształcenia pedagog - nauczyciel muzyki. Z zamiłowania żona, matka i artystka. Wydała ponad 10 płyt. W tym jedno koncertowe DVD, płyto-książkę do tekstów Małgorzaty Nawrockiej „Strych z Aniołami”, płytę z kolędami i pastorałkami. Zagrała dla Jana Pawła II na Światowych Dniach Młodzieży w Kanadzie. Ostatniej pielgrzymce Papieża Polaka do Polski towarzyszyła jedna z jej najbardziej rozpoznawalnych piosenek „Zaufaj”. W 2002 Magda Anioł otrzymała na V Festiwalu Song of Songs w Toruniu nagrodę Tuba Dei w kategorii Wokalistka Roku. Niedawno, w trakcie koncertu dziękczynnego pod Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, Magda została laureatem jury festiwalu Moc Dobra za całokształt dorobku artystycznego. Zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. Aktualnie zespół pracuje nad nowym, dwupłytowym, albumem, którego premiera przewidziana jest na kwiecień 2019 roku. Nie biega za popularnością. Wraz z zespołem już od prawie 20 lat po prostu robią swoje. Chcą być narzędziami w rękach Najgenialniejszego Artysty.

Śpiewamy z Magdą Anioł 


Podczas tegorocznego koncertu galowego nasi artyści, którzy zgłoszą się do konkursu będą mieć możliwość zaśpiewania z Magdą piosenki Zaufaj Panu już dziś. Piosenki można posłuchać w zakładce: Piosenka tygodnia, a poniżej znajdują się słowa, które warto się nauczyć:

1. Jak się nie bać, powiedz jak
Kiedy w strachu żyje świat
Zaufaj Panu już dziś
Jak uwierzyć, powiedz mi
Kiedy już nie wierzę w nic
Zaufaj Panu już dziś
Jak mam kochać, powiedz jak
Kiedy rani mnie mój brat
Zaufaj Panu już dziś
Jak być dobrym, powiedz mi
Kiedy świat jest taki zły
Zaufaj Panu już dziś

Ref: Zaufaj Panu już dziś!
Zaufaj Panu już dziś!

2. Jak mam walczyć, powiedz jak
Kiedy silnej woli brak
Zaufaj Panu już dziś
Jak pokonać własny grzech
Kiedy pokus tyle jest
Zaufaj Panu już dziś
Jak się cieszyć, powiedz mi
Kiedy płyną gorzkie łzy
Zaufaj Panu już dziś
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
Zaufaj Panu już dziś

3. Jak nie zbłądzić, powiedz mi
Kiedy nie wiem dokąd iść
Zaufaj Panu już dziś
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
Zaufaj Panu już dziś.

 
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej
 CECYLIADA
 Teksty i redakcja: ks. Piotr Rutkowski                                                         Konsultacja techniczna: Sabina Szymoniak
 Adres korespondencyjny: